Кохання та стереотипи: нова добірка кліпів

Після написання великої статті про булінг та інші не надто приємні для нашої з вами психіки речі, я забажала створити наступний текст в більш легкому форматі. Наприклад, у форматі музичної добірки.

В рамках культурної рубрики в цьому блозі вже були пости з феміністичною або близькою до такої музикою, а саме – збірна солянка та сексуальні кліпи без сексуальної об’єктивації.

Однак світ не стоїть на місці, гендерні теми хвилюють все більшу кількість людей, частина з яких до того ж пише пісні. Тож цього разу пропоную вам ще одну суб’єктивну збірку нових та не дуже тематичних робіт.

DANGEROUS

Саркастичний кліп від Big Data виглядає як пародія на мрії маркетологів, що провалили тренінг з гендерної чутливості. Якщо я правильно розумію, за сюжетом тут дві команди змагаються за право розробити рекламну кампанію кросівок.

В той час як одна пропонує надихаючі слогани, інша наполягає на залученні до реклами конвенційно красивих та головне – жорстко вульгаризованих жінок. Здається, ці персонажі досі вірять, що секс продає. А ще чоловіки пропонують додати об’єктивацію жіночої гомосексуальності наприкінці реклами.

Screenshot_2

Один з авторів The News and Times побачив у назві кліпу такий меседж: у своїх беззмістовних заграваннях з темами насильства та сексу суспільство й не помітило, як дегуманізувало саме себе. Ці враження дуже схожі з моїми власними, і, думаю, не надто відрізняються від справжнього задуму авторів кліпу.

SMILE

Але існують і відео, що на відміну від ролику маркетологів-сексистів, показують жінок та зокрема лесбійок не заради об’єктивації. Наприклад, гостро-соціальний і в той же час неймовірно ніжний кліп від репера Jay-Z.

Він розповідає про молоду жінку, яка приховує почуття до подруги та свою справжню сексуальну орієнтацію, щоб захистити сім’ю. І, звичайно ж, про пов’язані з цим складні переживання. До речі, співак присвятив цю роботу своїй мамі.

Screenshot_2

За його словами, про цю важливу деталь її особистого життя здогадувався вже давно. Але відкрито “зізнатись” синові жінка наважилась лише нещодавно. Він заплакав під час розмови, а наступного дня написав цю пісню.

BISCUIT

А от наступне відео гарно вписалося б як раз в добірку сексуальних кліпів без сексуальної об’єктивації, згадану мною вище. Однак минулого не повернеш, минулий пост вже не відредагуєш, а проігнорувати цю співачку просто неможливо. Тому покажу вам її тут.

Хоча Айві Леван з’являється на відео у доволі відкритому одязі, і навіть повністю оголеною в деяких кадрах, на зведення жіночого образу до сексуального об’єкту це не схоже. Адже в її сценічному образі легко можна розгледіти яскраву особистість.

IMG_0423

Бо в кліпі жінка демонструє активну міміку, та і в цілому її робота створена з гумором і має досить конкретний та навіть зухвалий меседж. Ще й тому опредметнення жіночого тіла, як в об’єктивуючій рекламі, тут немає.

SEASHORE

Учасниці гурту The Regrettes також не соромляться заявляти світові про те, як з ними не варто поводитись. І з жінками взагалі. Якось вони навіть заявили, що пісню, про яку зараз йтиме мова, присвячують Дональду Трампу.

888

Мовляв, це – ідеальний приклад старшого чоловіка, що впевнений – він може зверхньо ставитись до жінок або будь-кого іншого, хто не вписується в його стереотипні уявлення про людей.

“Я стаю такою злою, коли ми граємо цю пісню, – додає солітска гурту Лідія Найт, – і мені подобається це відчуття”. Також в кліпі є цікаві відсилки: архівні записи з досягненнями жінок у різних сферах та кадри з маршів за їхні права.

TOY

Мабуть, мало хто не чув динамічний хіт цьогорічної переможниці Євробачення. Однак разом з головним трофеєм Нетта отримала не тільки нових фанатів, але і немало критики. Зокрема, за надто веселу для такої нібито серйозної пісні манеру її виконання. Цікаво, що вона як раз існує і в більш повільному варіанті.

Однак найбільше їй дісталось не за це, а за зовнішність та вагу. Для деяких людей перемагаюча, впевнена у собі і при цьому товста жінка – настільки розриваюче шаблон явище, що вони дозволяють собі публічно називати її “фріком” і не тільки.

netta-1024x640

А якщо вона ще й висміює чоловіка у своїй творчості замість присягатись йому у вічному коханні – тим більше вважається не більше, ніж провокацією.

facebook • instagram • twitter

Підтримати блог

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑